Lofty w pofabrycznych obiektach

Lofty w pofabrycznych obiektach

Mieszkanie w zwykłym bloku dzisiaj jest uznawane za bardzo standardowe wyjście z sytuacji ponieważ w branży architektonicznej mamy dzisiaj do wyboru coraz więcej znacznie ciekawszych opcji. Jedną z takich możliwości według mnie są lofty, które w Polsce coraz częściej powstają w starych pofabrycznych obiektach.

 84787a8c035aaed13cd279be207da784

źródło: pinterest.com

Takie obiekty oczywiście poddawane są całym procesom renowacji, która ma na celu wydobycie z nich utraconego blasku i zaadaptowanie całego wnętrza do potrzeb przyszłych lokatorów. Przez wielu ekspertów lofty zostały uznane za perfekcyjne połączenie tradycji z nowoczesnością co w efekcie dostarcza nam niesamowicie wyrafinowane wnętrza, które mogą być przez przyszłych domowników zaaranżowane na wiele różnych sposobów.

 dabc7db35e7051116bebf09d8ee50732

źródło: pinterest.com

Takie rozwiązania polecam osobom preferującym duże przestrzenie, ponieważ każdy loft cechuje się sporym metrażem. Przez wielu tradycjonalistów pokaźny metraż każdego loftu sprawia, że takie miejsce jest mało przytulne, jednak moim zdaniem można to nadrobić trafnie dobraną aranżację, jednak tutaj niezbędna będzie ingerencja zawodowca czyli w tym przypadku aranżera wnętrz. Oczywiście większość loftów, przynajmniej w Polsce, nawiązuje do industrialnych klimatów więc dobór aranżacji jest również dość ograniczony. Jeśli chodzi o zakup tego typu nieruchomości w ostatnich latach najwięcej do zaoferowania ma Łódź, gdzie można spotkać wiele podobnych obiektów oddanych do użytku oraz tych, które w dalszym ciągu czekają na procesy renowacji.

80

Dodaj komentarz