Przemycanie nielegalnych substancji

Nie mogąc znaleźć zatrudnienia, wiele osób zaczyna kombinować. Trudnić się nielegalnymi rzeczami. Ważne jest tylko dla nich, by zarobić pieniądze. Może to być uczciwe, ale nie koniecznie. Dlatego coraz więcej osób zaczyna przemycać towary zza granicy. Wynajmują przewóz osób Holandia i udają się za granicę. Tam zakupują lub kradną towar. Następnie wracają do kraju. Jeżeli nikt ich nie namierzy to zarobią trochę pieniędzy.

przewóz-osób-holandia

Kontrole na granicy

Brak kontroli na zachodniej granicy to duży problem. Strażnicy graniczni nie mogą kontrolować wszystkich. Wybierają tylko niektórych spośród przejeżdżających przez granicę. Taki obrót spraw jest możliwy dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej. Otwarto wtedy granice do krajów członkowskich. Umożliwia to łatwą podróż do innych państw. Kilka lat wcześniej, każdy był poddawany kontroli. Kolejki na granicy tworzyły się już kilka kilometrów przed kontrolą. Łatwiej było złapać przemytników narkotyków, papierosów i alkoholu. Straż graniczna obserwuje dokładnie przejeżdżające auta. Jeżeli ktoś kilka razy dziennie przejeżdża przez granicę, jest to sygnał dla strażników. Znak, że ktoś coś przemyca, przewozi. Kolejnym razem zostaje on zatrzymany i przeszukany. Takie działania mają zapewnić bezpieczeństwo. Przewóz osób Holandia jest wykorzystywany do wywożenia i wwożenia nielegalnych substancji. Niektóre z nich nie nadają się do spożywania, ponieważ zawierają groźne dla życia substancje.

Kara więzienia

Osoba zatrzymana, będzie miała postawiony zarzut handlu nielegalnymi substancjami. Za taki czyn grozi kilka lat więzienia. Nieraz za kilkaset złotych można trafić na długo za kratki. Nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji.

23

Dodaj komentarz